جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

غفلت


  از جمله مهم‌ترين اهداف سرويس‌هاي اطلاعاتي در سطح جهان، تلاش جهت نفوذ در سازمان‌ها و مراكز تصميم‌گيري كشورهاي هدف و استخدام كار‌گزارن و مد‌يران مربوطه مي‌باشد.
  وجود انگيزه‌هاي مختلف (مالي، عقيد‌تي، پست و مقام و ...) در افراد و سوژ‌ه‌ها زمينه‌ي مناسب را براي تأ‌مين اهداف سرويس‌هاي اطلاعاتي فراهم مي‌نمايد.
  آن‏چه در ذيل خواهد آمد ماجر‌اي به دام افتادن يكي‌ از كارمند‌ان دولت است. معاشرت با افراد خارجي بدون در‌نظر گرفتن حساسيت‌ها، بي‌اهميت تلقي كرد‌ن خواسته‌هاي افسران اطلاعاتي حر‌بف، عدم آشنايي با شگرد‌هاي سرويس‌هاي اطلاعاتي در زمينه‌ي استخدام افراد به منظور جاسوسي همراه با انگيزه‌ي مالي و دريافت پول از جمله مسائلي بود كه‌ دشمن را در جلب هم‏كار‌ي وي موفق گر‌دانيد.
  «آقاي الف»  به علت ارتباط با عناصر بيگانه و انجام جاسوسي دستگير‌ و زنداني‌ گر‌ديد.
  اگر وي با توجه به تحصيلا‌ت عاليه خود تعمق بيش‏تري كر‌ده و خطر را احساس كر‌ده بود، محققاً‌ به مدارج عالي‌تري مي‌رسيد. انگيزه‌ي «آقاي الف»  در هم‏كار‌ي با بيگانه، ندانم‌كاري و عدم توجه به كيفيت‌ نز‌ديكي با بيگانه‌ و ترس از مجازات بعدي بوده است. وي تصور نمي‌كرد اطلاعاتي كه‌ با بيگانه‌ مي‌دهد جنبه‌ي جاسوسي دارد، بلكه‌ در اوايل‌ كار‌ به خاطر ادامه‌ي دوستي‌ با افسر اطلاعاتي سفارت اقدام به اين عمل نموده‌ است. توجه به كيفيت‌ روابط «آقاي الف»  و فرد بيگانه از ابتدا روش كار‌ سرويس‌هاي بيگانه‌ ‌ را جهت نفوذ در سازمان‌ها و نحوه‌ي آلوده نمودن افراد نشان مي‌دهد شكل‌ نزديكي‌ افسر اطلاعاتي به وي طوري انجام گرفت كه‌ «آقاي الف»  تا مدتي‌ طولاني مطلقاً‌ تصور نمي‌كرد كه‌ در چه مسيري‌ قدم گذاشته است، و وقتي متوجه حقيقت‌ موضوع شد كه‌ كاملاً‌ آلوده شده بود.


  این مطلب تا کنون 41 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 تير 1395
  منبع
  برچسب ها : اطلاعاتي ,الف»  ,«آقاي ,افراد ,سرويس‌هاي ,بيگانه‌ ,«آقاي الف»  ,سرويس‌هاي اطلاعاتي ,افسر اطلاعاتي ,اهداف سرويس‌هاي ,تصور نمي‌كرد ,اهداف سرو ,
  غفلت

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر